PPF ochranné fólie

Ochranné fólie PPF - módní výstřelek nebo dobrá investice?

Jednoduchá otázka, jednoduchá odpověď.
Ano a ano.

Svým způsobem jde o módní výstřelek. Relativně nová technologie, přinejmenším její použití v automobilovém sektoru, dala vzniknout jakési módě.

Nicméně z dlouhodobého hlediska jde o velice dobrou investicí do ochrany laku vozidla.

Fólie PPF - materiál a jeho vlastnosti

Běžně používané tuningové vinylové fólie jsou vyrobeny z polyvinylchloridu. Tyto fólie bývají křehčí a méně odolné účinkům mechanického poškození.

Fólie PPF jsou vyrobeny z polyuretanu a odolávají drsným povětrnostním podmínkám, kamenným úlomkům a mechanickému působení kartáčů v kontaktních myčkách.

Polyuretan je polymerní materiál s vysokou pevností a odolností proti roztržení a opotřebení, což jsou výborné vlastnosti pro jeho použití jako ochrany namáhaných ploch, a to i ve velice tenké vrstvě.

Bonusovou vlastností je i schopnost samoopravy. Vpichy, vrypy apod. povrch fólie nepoškodí nevratně. Díky pružnosti a pevnosti se povrch vátí do svého původního tvaru a stavu.

Fólie PPF - Paint Protection Film - dlouhá léta jen transparentní fólie plnící funkci druhé kůže karoserie, tedy jen jako ochrana laku, případně dodávala sametový mat laku původnímu.

Dnes jsou k dispozici nejen fólie transparentní (vysoce průzračné a nemění původní vzhled laku), které ochrání lak před mechanickým poškozením, před UV zářením apod., ale i fólie dodávající stávajícímu laku vysoký lesk, případně fólie černé.

K dispozici bývají i fólie s kvalitními vzory a hlubokými barevnými tóny. A to jak ve verzi s vysokým leskem, tak se sametovým matem. Tyto jsou ovšem zpravidla na objednávku po předchozí dohodě a jasné představě zákazníka o redesignu vozidla.

PPF fólie vynikají vyšší odolností proti zažloutnutí, karoserie tedy zůstane dlouhou dobu bez viditelných barevných změn.

PPF fólie také vykazují vysokou stabilitu při hydrolýze (zjednodušeně jde o rozkladnou reakci, při které se spotřebovává voda (jedna molekula při každém kroku) - materiál se štěpí na kratší řetězce), což zaručuje jejich dlouhou životnost i v extrémních podmínkách.

PPF ochranné fólie - bbcompany
PPF ochranné fólie - bbcompany
PPF ochranné fólie - bbcompany

Proč aplikovat PPF fólie

Vlastnosti výrobního materiálu PPF fólií jsou přímo předurčující pro použití jako ochrany laku karoserie, ale i jako možnost změnit či upravit design vozidla.

Aplikace fólie na nové vozidlo zajistí, že původní lak nepodlehne zubu času, povětrnostním podmínkám, útokům drobných odlétajících částeček při běžném silničním provozu, poškození běžným užíváním vozidla (např. poškrábané okolí zámků od klíčů).

Vůz si zachová svůj původní lesk bez škrábanců a změn působením povětrnostních vlivů a UV záření, uchová si tedy značnou část ceny při prodeji.

Aplikace fólie na starší vozidlo obnoví původní slávu a lesk karoserie tak, jakoby právě opustila výrobní linku. Což je faktor, který zvýší hodnotu vozidla při případném prodeji.

Fólie překryje drobné vrypy, poškození běžným používáním vozidla, vrátí karoserii lesk a homogenní barevný odstín a zajistí, že tento nový stav zůstane dlouhou dobu beze změn.

Aplikace fólie se vzorem nebo odstínem dle výběru na nové i starší vozidlo nejen ochrání či obnoví vzhled karoserie, ale dodá jí exkluzivní vzhled.

PPF ochranné fólie - bbcompany
PPF ochranné fólie - bbcompany
PPF ochranné fólie - bbcompany

Ochrana a design nejen pro karoserie

Díky jedinečným vlastnostem PPF fólií je možné poskytnout stejnou míru ochrany i světlometům, nárazníkům a dalším částem vozu. U světlometů je možné použít PPF fólie v několika stupních tmavosti.
Své uplatnění najdou i v interiéru vozidla jako ochrana lišt, displaye apod.

Kdy se rozhodnout pro aplikaci PPF fólie

Nejlepší a nejvýhodnější doba pro rozhodnutí obléknout karoserii svého vozu od ochranného, případně i módního kabátku je TEĎ.

Lépe poškození předcházet, než řešit následky. Méně starostí a nižší cena.

Ochrana PPF fólií bez starostí

Stačí si ujasnit cíl a důvod rozhodnutí aplikovat PPF fólii. Zda jde o ochranu nového laku, obnovu vzhledu laku staršího nebo o změnu či úpravu vzhledu. O zbytek se postarají proškolení pracovníci s praxí.

Nebojte se na cokoli zeptat, nechte si poradit, nechte si vysvětlit jakékoli nejasnosti. Váš vůz bude nový kabátek nosit dlouhá léta, musí tedy sloužit a dobře vypadat.

Ať vám dobře slouží.

Nastavení cookies